www.eymirbisikletkiralama.com
Arda Bisiklet: ODTÜ Eymir Gölü Gölbaşı Girişi Bisiklet Kiralama
Eymir Gölü Parkuru > Eymir Gölü Çevresinde Bisiklet Turu

ODTÜ Eymir Gölü bisikletçilerin gözde mekanlarından birisidir. Henüz gitmediyseniz, kesin gideceksiniz. Ulaşım Ankara - Konya Otoyolu üzerinden Gölbaşı girişinden sağlanabilir.

Göl çevresindeki 11 Km'lik sürüş için özel aracınızla gölün Gölbaşı Girişinde yer alan park alanlarına kadar gidip turunuza başlayabilirsiniz. Aracınızla göle giriş yapıp göl çevresinden dolaşmak ve  içerdeki tesislerden herhangi birine park etmek isterseniz ODTÜ giriş kartınızın olması gerekiyor.
 
Bisikletlere geçiş serbest.  Bu sebeple en iyisi aracınızı park yerlerinden birine bırakın, atlayın bisikletinize ve turunuza başlayın.
 
Göl çevresi, ana rotada rampa içermiyor. Eymir Gölü'nde sürüşün her mevsim ayrı bir güzelliği var. İlkbaharda çiçek kokuları her yeri sarmıştı ve etraftaki tepeler yemyeşildi.
 
Yaz aylarında gitmeyi düşünürseniz özellikle sabah saatlerini tercih etmenizi serin ve tatlı bir sürüş için tavsiye ederim.
 
Göl çevresindeki asfalt yolda sürüş, ağaçların bollaştığı bölümleriyle bolca gölgeli ve göle açık görüş sağlayan çıplak alanlarıyla, sakar mekelerin dans gösterileriyle son derece keyifli, bir çok yerde "çok güzelmiş, burada duralım" diyeceğinizden eminim.
 
Rotanız üzerinde serin bir şeyler yudumlamak, balık, köfte ile enerji takviyesi yapmak için minderleriyle meşhur büfeler bulabilirsiniz. Ağaç altı göl kenarı bu mekanlarda minder üzeri nefes araları sonraki tur için fazlasıyla teşvik edici. 
 
Eymir Gölü çevresindeki bu rota hafta sonu ve hafta içi denenebilir. Hafta içi akşam saatlerinde iş çıkışı soluklanmak için kısa bir kaçamak da yapılabilir. Hatta süreyi biraz uzatıp alaca karanlıkta, akşam serinliğinde bir tur da atabilirsiniz.
 
Zaman zaman gölü gezmeye ya da manzarasını izlemeye gelen ama hiç aracın camını açmayıp içinde oturanlara da rastlanabiliyor, zil çalmayın sizi duymazlar.
 
Eymir Gölü'nde keşke sadece  bisiklet olsa.
 
İyi sürüşler ...
 
(yuruyoruz.com)

Site İçi Arama
 
 
 
 
Bağlantılar
 
ODTÜ Eymir Gölüne nasıl ulaşabilirim?
 
 
Ziyaretçi Defteri
 
Deftere Yazılanları Oku
Ziyaretçi Defterine Yaz
 
 
Site İstatistikleri
 
Toplam Ziyaretçi : 170787
Bugünkü Ziyaretçi : 42
Toplam Sayfa İzleme : 170790
 
 
Haber Grubumuz
 
 
 

2021 © Arda Bisiklet: ODTÜ Eymir Gölü Gölbaşı Girişi Bisiklet Kiralama - Tüm hakları saklıdır.
Tel: 0535 712 22 48   Faks:   E-Posta:cobra0638@hotmail.com